(© Krzysztof Kapica)

8,2 proc.– tyle w marcu w całej Polsce wyniosła stopa bezrobocia rejestrowanego według szacunków ministerstwa. Bezrobocie spada też w powiecie kolbuszowskim.

Resort podaje, że w całej Polsce liczba bezrobotnych na koniec marca wyniosła 1,33 mln osób i w porównaniu do końca lutego 2017 roku spadła o 57,7 tys. osób (o 4,2 proc.).

W tym samym okresie ubiegłego roku (marzec 2016 - luty 2016) liczba bezrobotnych spadła o 52,2 tys., czyli o 3,2 proc. W porównaniu z marcem poprzedniego roku to spadek o 274,8 tys. osób (17,2 proc.).

- Liczba bezrobotnych w marcu spadła we wszystkich województwach – najsilniej w świętokrzyskim (o 5,4 proc.), zachodniopomorskim oraz pomorskim (po 5,3 proc.) - informuje ministerstwo.

Dodaje, że pracodawcy zgłosili w marcu do urzędów pracy 167,5 tys. wolnych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. To o 30 tys. więcej niż miesiąc temu. Liczba ofert pracy w urzędach pracy w marcu była najwyższa od ponad 20 lat.

W powiecie kolbuszowskim na koniec lutego stopa bezrobocia wyniosła 11,7 proc. To spadek do analogicznego okresu ubiegłego roku o 1,8 proc.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: