(© 123rf.com)

Kolbuszowa. Trwa akcja „Szybki PIT”. Już ponad połowa mieszkańców naszego regionu rozlicza się z urzędem skarbowym przez Internet. Dzięki akcji „Szybki PIT” można to zrobić jeszcze łatwiej.

W ramach kampanii „Szybki PIT” w urzędach skarbowych będą specjalne stanowiska komputerowe, umożliwiające podatnikom wysłanie deklaracji drogą internetową. Na stronie: www.szybkipit.pl dostępne są również najważniejsze informacje o rozliczeniach rocznych przez Internet oraz wyszukiwarka urzędów skarbowych.

- Składając PIT przez Internet, można rozliczyć się z urzędem skarbowym naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędza czas i pieniądze. Nie trzeba przy tym drukować formularza, wypełniać go odręcznie czy kupować znaczka pocztowego - zwraca uwagę Edyta Furman, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Z tego rozwiązania korzysta z każdym rokiem coraz więcej mieszkańców Podkarpacia. - W ubiegłym roku ponad 55 proc. złożonych rocznych zeznań PIT w województwie podkarpackim zostało wysłanych drogą elektroniczną. Jest to ok. 5 proc. zeznań więcej niż w 2015 roku - mówi Edyta Furman.

Duże ułatwienia związane z rozliczaniem się przez Internet można też znaleźć na Portalu Podatkowym: www.portalpodatkowy.mf.gov.pl. Wszyscy zainteresowani znajdą tam m.in. aktualne formularze. Jest też możliwość skorzystania z usługi PFR, czyli wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego.

- 13, 20 i 27 kwietnia w Ministerstwie Finansów zorganizowane będą dyżury telefoniczne, podczas których eksperci odpowiedzą na pytania podatników. Dodatkowo 27 i 28 kwietnia wszystkie urzędy skarbowe będą pracować dłużej - dodaje rzecznik.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!