(© 123rf.com)

Nowa izba przyjęć w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Kolbuszowej spełnia najwyższe standardy. Chorym zapewnia przede wszystkim większy komfort.

- W tej chwili pacjenci przywożeni karetką pogotowia ratunkowego wjeżdżają do środka budynku. Z tyłu izby przyjęć znajduje się specjalna wiata dla karetek. Stąd w komfortowych warunkach transportowani są bezpośrednio do izby przyjęć, z której windą przewożeni są na konkretny oddział - tłumaczy Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ.

W ramach inwestycji powstała także przestronna poczekalnia. Mogą z niej korzystać pacjenci, którzy zgłoszą się na izbę przyjęć, ale też wszyscy odwiedzający chorych w szpitalu. W sumie izba przyjęć ma aż 500 m kw. Jest tu m.in. sala obserwacyjna, izolatka, sala do resuscytacji, pokoje lekarzy i pielęgniarek oraz zaplecze socjalne. - Nowa izba przyjęć została tak zaprojektowana i ułożona, by pracujący personel miał wszystko w zasięgu ręki - podkreśla Zbigniew Strzelczyk.

Dodaje, że w izbie przyjęć znajduje się sporo nowego sprzętu. - Mamy nowe pompy infuzyjne i jeden kardiomonitor, dwa kolejne kardiomonitory przenieśliśmy z oddziału ginekologiczno - położniczego. Oprócz tego jest tutaj nowy defibrylator i wózek transportowo - kąpielowy. Część sprzętu przenieśliśmy ze starej izby przyjęć oraz z oddziału ginekologiczno-położniczego - podaje dyrektor.

Barbara Żarkowska ze Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej informuje, że przebudowa izby przyjęć, adaptacja pomieszczeń oraz zakup wyposażenia to inwestycja, która kosztowała w sumie ok. 1 mln zł. - W tym 350 tysięcy złotych pochodziło z budżetu powiatu kolbuszowskiego - dodaje Barbara Żarkowska.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!