"Milenium działa" przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej "Milenium działa" przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej

"Milenium działa" przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej (© Archiwum szkoły)

Przez kolbuszowską szkołę przewinęło się 4,5 tys. narciarzy. Szkoła Narciarska „Milenium” działa w Kolbuszowej już od dwudziestu lat.

- Nasze turnusy cieszą się z każdym rokiem coraz większą popularnością. Najbliższe szkoły narciarskie znajdują się w Rzeszowie, Dębicy i Łańcucie. Szkoła Narciarska „Milenium” w Kolbuszowej jest nierzadko jedyną okazją, by dzieci i całe rodziny z powiatu kolbuszowskiego mogły pojechać w zimie na stok - tłumaczy Grzegorz Gębarowski.

Szkoła działa od 1998 r. Na pomysł organizowania wyjazdów na narty z możliwością nauki jazdy wpadli nauczyciele wychowania fizycznego i jednocześnie instruktorzy narciarstwa: Grzegorz Gębarowski, Maciej Cichoń i Witold Serafin.

- Pierwszy wyjazd zorganizowaliśmy do Szczawnicy. Wtedy wyjechała z nami niewielka grupa dzieci. W sumie przeszkoliliśmy wtedy 21 osób. W tym roku w Jubileuszowych Otwartych Mistrzostwach Kolbuszowej w Slalomie Gigancie o Puchar Burmistrza wystartowało aż 298 zawodników. Nie tylko z Kolbuszowej, ale też z wielu innych polskich miast - zwraca uwagę G. Gębarowski.

Szkoła ma własną wypożyczalnię sprzętu. Jest tu ok. 80 par nart i butów narciarskich. Nie brakuje również różnego rodzaju sprzętu potrzebnego do nauki jazdy na nartach.

- Przez 20 lat ok. 4500 nowych narciarzy przewinęło się przez SN „Milenium”. Współpracuje z nami ok. 20 instruktorów. Poza tym w kadrze instruktorskiej mamy sześcioro wychowanków, którzy przygodę z nartami zaczynali właśnie w naszej szkółce - podkreśla G. Gębarowski.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: