Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 dostępny także nocą Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 dostępny także nocą

(© 123rf.com)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 dostępny jest od godz. 12 aż do godz. 2 w nocy.

Myśli samobójcze czy przemoc w rodzinie to tylko niektóre problemy, jakie zgłaszają młodzi ludzie w godzinach nocnych konsultantom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Fundacja wydłużyła godziny dyżurów. Telefon zaufania 116 111 dostępny jest do godz. 2 w nocy. Młodzi ludzie mogą z niego korzystać bezpłatnie i całkowicie anonimowo. - Pomoc w nocy jest bardzo potrzebna. To wtedy dzwonią dzieci, którym cisza nocna nie przynosi ukojenia. Wręcz odwrotnie, potęguje myśli samobójcze i lęki, uniemożliwia odpoczynek i regenerację przed kolejnym dniem. Opowiadają nam o rozpaczy, piętrzących się trudnościach. Nie mówią o swoich problemach w swoim środowisku ze wstydu, z obawy, że zostaną zbagatelizowani, albo z poczucia, że dla nikogo nic nie znaczą. W rozmowach z konsultantami odzyskują równowagę i siłę, by stawić czoła swoim problemom. Każda minuta naszej pracy ma dla dzieci ogromne znaczenie. Czasem te rozmowy ratują życie - mówi dr Monika Sajkowska, prezes Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Od stycznia Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 jest dostępny codziennie od godz. 12 do godz. 2 w nocy dzięki wsparciu finansowemu Kulczyk Foundation i Fundacji Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski.

Przypomnijmy, że numer 116 111 należy do ogólnoeuropejskiej grupy bezpłatnych linii telefonicznych o charakterze społecznym stworzonych z inicjatywy Komisji Europejskiej. W Polsce Telefon 116 111 prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.


Zobacz też: Wzruszająca mowa Seleny Gomez na temat depresji podczas American Music Awards

Źródło: Cover Video

Charytatywnie

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!