Wybierz region

Wybierz miasto

  Koncert Sztywny Pal Azji

  Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej
  Kolbuszowa, ul. Obrońców Pokoju/66, +48 17 227 15 63

  18:30 Sobota, 25 listopada

  • Brak informacji o cenie

  Sztywny Pal Azji:
  Polski zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Grupa powstała na początku 1986, założona przez gitarzystę, a zarazem głównego twórcę repertuaru Jarosława Kisińskiego oraz Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka.
  Pierwszy sukces odniósł na Festiwalu w Jarocinie w 1986. Zespół zakwalifikował się do „złotej dziesiątki”, a piosenka „Nasze reggae” stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później wyszła debiutancka płyta zespołu „Europa i Azja”. Największe przeboje pochodzące z tego albumu, „Spotkanie z...” oraz „Wieża radości, wieża samotności” szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy przebojów Programu Trzeciego.
  W 2014 roku przebój „Wieża radości, wieża samotności” uzyskał pierwsze miejsce w Polskim Topie Wszech Czasów radiowej Trójki. Dzień później Jarek Kisiński zapowiedział trasę koncertową „Pierwszy skład zespołu Sztywny Pal Azji gra pierwszą płytę Europa i Azja”. W lipcu ukazał się singiel promujący trasę o tytule „Na moim strychu”. W marcu 2015 roku grupa nagrała kolejny nowy utwór zaśpiewany również przez Leszka Nowaka, zatytułowany „Piękna dekada samobójców”.
  1 lipca 2015 roku zespół ogłosił zakończenie współpracy z Bartoszem Szymoniakiem oraz powrót do składu pierwszego wokalisty – Leszka Nowaka, a także basisty – Pawła Nazimka.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Mansarda, alkowa, wiatrołap... Znasz te nazwy pomieszczeń?