Wybierz region

Wybierz miasto

  Konkurs "Fotoszopa. Krajobraz w spadku"

  Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
  Kolbuszowa, ul. Wolska/32

  10:00 Niedziela, 16 lipca

  • Brak informacji o cenie

  Zapraszamy wszystkich pasjonatów sztuki fotograficznej do wzięcia udziału w konkursie "Fotoszopa. Krajobraz w spadku". Tematem jest krajobraz kulturowy wsi i miasteczek województwa podkarpackiego.
  Aby wziąć w nim udział, należy wykonać i przesłać drogą elektroniczną fotografie ukazujące zmieniający się krajobraz wsi lub miasteczka. Tematem zdjęć powinny być zarówno te jego elementy, które otrzymaliśmy w spadku, jak i te, które w spadku zostawimy następnym pokoleniom. Interesuje nas połączenie przyrody z doświadczeniem i tradycją człowieka. Przestrzeń, która nas otacza na co dzień, możliwość zatrzymania się i spojrzenia na to, co jest nam bliskie. Praca nad obrazem może sprzyjać refleksji nad tym, co mija, i nad tym, co jest obecne. Zachęcamy wszystkich do rejestrowania śladów aktywności człowieka i śladów historii w przestrzeni. Do zadania pytania, jaki jest krajobraz kulturowy, który tworzymy wokół siebie i jakie świadectwo o nas samych i naszych czasach przekażemy następnym pokoleniom w spadku. Do dokumentowania przestrzeni i nadania temu indywidualnego, artystycznego wymiaru.
  Tematyka fotografii związana jest z tegorocznym hasłem Europejskich Dni Dziedzictwa, które brzmi „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Podczas ich obchodów w skansenie w Kolbuszowej, 17 września, odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej prezentującej najlepsze prace.
  Szczegóły konkursu określa regulamin, który jest dostępny na http://www.muzeumkolbuszowa.pl/images/do_pobrania/2017_03_07_fotoszopa_regulamin.pdf
  Na zwycięzców czekają nagrody!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Mansarda, alkowa, wiatrołap... Znasz te nazwy pomieszczeń?