Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nasi wolontariusze nagrodzeni podczas VIII Podkarpackiej Gali Wolontariatu

Małgorzata Motor
Archiwum fundacji
Nagrodzono wolontariuszy, którzy w nietypowy sposób zarażali przedmiotami ścisłymi młodzież z powiatu kolbuszowskiego i ropczycko-sędziszowskiego.

Wśród studentów nagrodzonych podczas VIII Podkarpackiej Gali Wolontariatu znalazły się Edyta Niemczyk oraz Magdalena Zagrobelna. - Nagrodzeni studenci realizowali bardzo różnorodne przedsięwzięcia - od wyjazdów na projekty edukacyjne w wakacje, po realizację zajęć edukacyjnych w ramach kampanii Młody Nobel, na których pokazywali, że nauki ścisłe są fascynujące - tłumaczy Kamil Wrzos, koordynator VIII Podkarpackiej Gali Wolontariatu.

Edyta Niemczyk zorganizowała tzw. chemię pokazową w Szkole Podstawowej w Porębach Dymarskich.- Wszystkie zajęcia z dziećmi dodają naprawdę mnóstwo energii i radości. Nie staram się na siłę im wciskać wiedzy, tylko delikatnie przemycić ją pod przykrywką kolorowych roztworów, dymów i iskier. Chcę uczniów zainspirować, pokazać coś, co na ekranie komputera nie wygląda tak efektownie. To, że sprawiam komuś radość i mogę stać się dla kogoś wzorem, może przyczynić się kiedyś do wyboru kariery naukowej w dziedzinach ścisłych - podkreśla Edyta.

Zaczynała od udzielania się w Kole Naukowym Studentów Chemii ESPRIT przy Politechnice Rzeszowskiej. Dopiero później trafiła do Młodego Nobla. Wolontariuszem jest już od maja 2012 roku. - Poza działalnością w kampanii edukacyjnej Młody Nobel - najpierw jako wolontariusz, później koordynator - brałam również udział w międzynarodowej wymianie młodzieży z programu ERASMUS+ CreActive Skills Lab na Łotwie. Dzięki uprzejmości Szkoły Żeglarstwa „Szekla” w Gdańsku mogłam uczestniczyć w tygodniowym bezpłatnym kursie żeglarstwa na Mazurach. Wolontariat to same korzyści - przekonuje.

Z kolei Magdalena Zagrobelna w czerwcu tego roku prowadziła zajęcia z fizyki warsztatowej w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach. - Zajęcia miały zainteresować uczniów podstawowymi zjawiskami oraz ich zastosowaniem. Mogli oni na przykład samodzielnie wykonywać proste doświadczenia. Zajęcia te wspominam niezmiernie miło. Do takich placówek chce się wracać, bo prowadzenie tam zajęć to naprawdę czysta przyjemność. Mam nadzieję, że jeszcze tam zagoszczę - uśmiecha się Magdalena. Podkreśla jednocześnie, że wolontariat dał jej wiele radości, pewności siebie i mnóstwo pozytywnej energii.- Czuję się po prostu potrzebna i spełniam się w tym, co kocham robić - tłumaczy.

Do grona wolontariuszy cały czas można jeszcze dołączyć. - Prowadzimy stały nabór. Zgłasza się do nas też coraz więcej chętnych szkół, które chciałyby gościć u siebie studentów. Dodam tylko, że student podczas realizacji projektu w danej szkole staje się autorytetem dla dzieciaków i młodzieży, które uczestniczą w takich zajęciach. Jest określany nawet jako osoba sukcesu, której coś się udało i ma przed sobą szerokie horyzonty - zwraca uwagę Kamil Wrzos. - Żeby do nas dołączyć, wystarczy wejść na stronę www.projektor.org.pl i tam się zarejestrować - wyjaśnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kolbuszowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto