WOŚP 2021 w Kolbuszowej i powiecie kolbuszowskim. Tu znajdziesz najbliższą puszkę stacjonarną [LISTA, MAPA]

Mariola Szczyrba
Mariola Szczyrba
Finał WOŚP 2021. Znajdź najbliższą puszkę Lukasz_Widziszowski/ materiały prasowe WOŚP
W niedzielę, 31 stycznia 2021 r., odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już teraz jednak jest blisko 7 tys. miejsc w Polsce, w których można wesprzeć WOŚP i pomóc w zakupie sprzętu dla szpitali. Puszki WOŚP znajdziemy w wielu sklepach i instytucjach również w Kolbuszowej i powiecie kolbuszowskim. Sprawdź, gdzie można wpłacić pieniądze. Publikujemy mapę stacjonarnych puszek oraz adresy.

Finał WOŚP 2021. Jaki będzie?

Z powodu pandemii koronawirusa akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została przeniesiona z 10 stycznia na niedzielę, 31 stycznia. Przede wszystkim finał będzie bezpieczny - zapowiadają organizatorzy. Sposobem na to są być m.in. puszki stacjonarne.

Jurek Owsiak, szef WOŚP, podkreśla, że w czasach, gdy koronawirus zdezorganizował nasze codzienne życie i wystawił nas na najwyższą próbę, potrzebujemy powrotu do tych wszystkich kolorów, które zawsze niesie za sobą Orkiestra - kolorów miłości, radości i optymizmu.

- Potrzebujemy całej naszej filozofii, która zawsze i w każdej sytuacji szuka tych momentów, które wydobędą z nas najbardziej słoneczne pokłady siły, energii, wzajemnego bycia ze sobą, wzajemnego szacunku, tolerancji i pogody ducha - mówi Jerzy Owsiak.

- Dlatego, po raz kolejny prosząc o wsparcie, mówimy ludziom w Polsce i na całym świecie - gramy z radością, gramy z głową i po raz kolejny pokażemy, że efektem takich działań jest skuteczna pomoc tym, którzy jej potrzebują - dodaje.

Tym razem Fundacja zbiera pieniądze na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

- W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy, jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych - wyjaśnia Lidia Niedżwiedzka - Owsiak, dyrektor ds. medycznych Fundacji WOŚP.

Finał WOŚP 2021. Gdzie znajdę puszkę? Gdzie wpłacić pieniądze?

Na ulicach miast ma się pojawić 120 tys. wolontariuszy z puszkami, którzy będą zbierać pieniądze na rzecz Wielkiej Orkiestry.

- Oczywiście z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych - podkreśla Anna Orzech, rzeczniczka prasowa WOŚP. - Ze względu na pandemię mamy jednak wiele innych form, dzięki którym będzie można zbierać pieniądze. M.in. puszki stacjonarne, które są dostępne w różnych instytucjach czy sklepach w całej Polsce. W tym roku udało się już zapisać już blisko 7 tysięcy takich puszek.

Sprawdź listę puszek stacjonarnych w Kolbuszowej i powiecie kolbuszowskim (adresy)

 • Sklep AGAVI 2, przy kasie, Cmolas 247, Sztab nr: 3848, Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej
 • Sklep KRIS Cmolas, przy kasie, Cmolas 212, Sztab nr: 3848 Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej
 • Sklep AGAVI, przy kasie, Cmolas 212, Sztab nr: 3848. Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej
 • NP "Słoneczny Zakątek" Majdan Królewski, w holu, os. Podlasek 71, Majdan Królewski, Sztab nr: 3848 Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej
 • NP "Słoneczny Zakątek", w holu, Handlowa 11A, Kolbuszowa, Sztab nr: 3848 Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej
 • NP "Słoneczny Zakątek" , w holu, Jana Pawła II 19, Kolbuszowa, Sztab nr: 3848 Liceum Ogólnokształcące w Kolbuszowej

Zobacz mapę puszek stacjonarnych WOŚP 2021 w Polsce

Czym jest sztabowa puszka stacjonarna?

To tekturowa puszka kwestarska, która przypisana jest do konkretnego opiekuna i lokalu. Jeśli firma chce postawić ją w swojej siedzibie, musi się zgłosić do sztabu lub przez portal iwolontariusz.wosp.org.pl. Jak to zrobić?

 • Wejdź na stronę iwolontariusz.wosp.org.pl
 • Po założeniu i potwierdzeniu konta przejdziesz na stronę rejestracji
 • Wybierz ścieżkę DLA FIRM i WYDARZEŃ
 • Zobaczysz dwa przyciski: Sztabowa Puszka Stacjonarna (tekturowa puszka) - składam wniosek oraz Skarbonka firmowa (zbiórka online) - załóż natychmiast
 • Wybierz jeden z wariantów - strona przeniesie Cię do odpowiedniego formularza.

eSkarbonka Wielkiej Orkiestry i koncerty w studiu

29. Finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia. Weźmie w nim udział 120 tys. wolontariuszy, zarejestrowanych w sztabach na całym świecie. Realizowana będzie ona również przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych, które są sczególnie ważne w czasie pandemii. Po raz dziewiąty partnerem w wielkiej zbiórce WOŚP będzie Mastercard. Firma dostarczy eSkarbonkę - technologicznie zaawansowane i wygodne narzędzie, umożliwiające kwestowanie na rzecz Fundacji w internecie.

Kweście Wielkiej Orkiestry towarzyszyć będą wydarzenia organizowane przez lokalne sztaby. W Warszawie w studiu telewizyjnym na placu Defilad odbędą się koncerty (m.in. zespołów Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi). Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę (30 stycznia) o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.

Oprac. na podstawie materiałów prasowych WOŚP

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie